Eesti vajab Olümpiaujulat

Aastal 2017 oleme olukorras, kus Tallinnas ei ole ühtegi olümpiaujulat. Kalevi ujula on teadmata ajaks suletud. Viimastel aastatel räägitud Tondiraba ujulat ei ole ehitama hakatud. Loodame siiralt, et Tondiraba keskuse detailplaneering, vajalikud lepingud ja eelarve saavad kiiresti paika. Aga praegu peame tõdema kurba fakti – pealinnas ei ole 50 meetri bassini.

Tippsportlastel on pikal rajal treenimine hädavajalik. Antud juhul ei ole argumendiks väikeste basseinide ehitamine, sest harjutamine 25 m või 50 m rajal on totaalselt erinev. Kui me soovime näha Eesti ujujat või triatleeti tippkonkurentsis, vajame pikka – 50 meetrist basseini.

Olümpia on maagiline, olümpiarõngad väärtus omaette. Soovime oma sportlasi olümpiavetel näha ka tulevikus. Tipptegijad on eeskujud, kelle innustusel tulevad treeningutele sajad lapsed. Kõigist neist ei kasva olümpiasportlasi, küll aga sportlikud, terved ja tööd hindavad Eesti inimesed. Samuti ei tohi alahinnata lihtsat tõde – erinevalt paljudest teistest spordialadest on ujumine eluks vajalik oskus, mida peaks omandama iga Läänemere kaldal elav eestimaalane.

Head otsustajad! Tallinnas on tuhandeid lapsi, vanemaid, tippsportlasi ja treenereid, kelle jaoks on kauneim kingitus olümpiaujula, kus igapäevaselt rasket tööd tehes oma unistusi täita. Soovime võimalust pürgida olümpiamängudele, soovime, et meie hoolealused saaksid ujuda tippkonkurentsis. Tahame, et uus põlvkond ei peaks Eestist kolima vaid seepärast, et kodus ei ole võimalik treenida oma eesmärgi nimel.

Toetage meie algatust, sest eesmärk on ühine – Tallinnasse olümpiaujula!

Meie, Eesti endised ja praegused tippsportlased ning treenerid loodame väga, et meie väikest soovi võetakse kuulda. Oleme väga tänulikud kõigile, kes annavad enda allkirja petitsioon.ee lehel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.